Dzień Kropki

17 września 2018 r. już po raz drugi został zorganizowany w naszej szkole Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony oraz je zaprezentować.

Mały Samorząd Uczniowski zachęcił najmłodszych uczniów do przyjścia w tym dniu do szkoły w ubraniach w kropki. Wszystkie dzieci z klas I-III od samego rana cieszyły się tym świętem. Obejrzały film na podstawie książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie.

Razem tworzyliśmy różne prace plastyczne i wykonywaliśmy zadania związane z kropkami. Naklejaliśmy kolorowe kropki, przygotowaliśmy dekoracje z kropkami w roli głównej i tak ozdobieni chodziliśmy cały dzień. Prace były pomysłowe i ciekawe. Udekorowały one górny korytarz, tworząc ciekawą wystawę, którą podziwiać mogli inni uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Szulerecka

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail”]