28 września – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 1.10.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Głośnego  Czytania. Na ten dzień Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Małgorzaty Szulereckiej i bibliotekarki, p. Justyny Chilarskiej przygotował zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III w ramach akcji  dyskontu Biedronka pod hasłem „Gang Słodziaków”.

Fragment książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” przeczytała pani dyrektor, Anna Lenkiewicz – Choinka.

Dzieci zapoznały się z bohaterami opowiadania oraz z maskotkami Gangu Słodziaków, które przyniosły ze sobą do szkoły. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani słodkościami.

W kolejnych dniach najmłodsi uczniowie naszej szkoły otrzymali minialbumy na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania. Nauczyciele przyznają naklejkę za potwierdzone podpisem rodzica 10- minut głośnego czytania każdego dnia. Dzieci poznały też dalsze przygody nowych bohaterów.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Jak potwierdzają psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu jest zebranie przez dziecko 21 naklejek.

Zachęcamy dzieci i ich rodziców do czytania i wierzymy, że uda nam się wspólnie rozwijać prawdziwą pasję czytania.

Opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego

Małgorzata Szulerecka

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail”]